Ayarlanabilir Solunum Tetiklemesi ve Çevrimi

Ayarlanabilir Solunum Tetiklemesi ve Çevrimi

Olağan koşullarda çift düzeyli VPAP cihazı hastanın hava akışındaki değişimi algılayarak tetikleme (IPAP 'ı başlatır) ve çevrim (IPAP 'ı sonlandırır ve EPAP 'a döner) yapar. Çok farklı koşullara sahip hastalar ayarlanabilir tetikleme ve çevrim hassasiyeti özelliğinden daha da iyi şekilde faydalanabilir.

Ayarlanabilir Solunum Tetiklemesi ve Çevrim Hassasiyeti

Tetikleme ve çevrim hassasiyeti özelliği soluk alıp vermenin başlangıcında ve bitiminde ayarlama yapılmasını sağlayarak hasta cihaz eş zamanlamasını arttırır. Tetikleme hassasiyeti ayarı soluk vermeden soluk almaya geçişiteki algılama hassasiyetini belirler. Tetikleme hassasiyetinin ayarlanması hastanın soluk almaya başlamasını kolaylaştırır veya zorlaştırır.

Çevrim hassasiyeti soluk almadan soluk vermeye geçişteki algılama hassasiyeti belirler. Çevrim hassasiyetini ayarlamak soluk almanın süresini etkiler. Beş seviyeli çevrim hassasiyeti ayarı tedaviyi kişiselleştirme esnekliği ve hasta cihaz eş zamanlamasının en iyi şekilde ayarlanmasına olanak tanıyarak birçok farklı yapıda hastaya cihazı uygun hale getirir.

taksit
DSA © 2019
Altyapı: DSA